Opinie

dr Jacek Roik - Gabinet Profilaktyki Chorób Cywilizacyjnych http://www.roik.pl/

Wiele już powstało książek o tematyce odchudzania. Jednak każda z nich dotyka tylko jednego aspektu – tracenia wagi poprzez czysty wysiłek fizyczny. Publikacja „Zaklinacz wagi” pokaże Twoim klientom zupełnie inne podejście do problemu wagi. Nauczy ich nieskupiania się na kilogramach lecz na jakości ich własnego życia. Dodatkowo pokaże, jak mogą przestawić organizm z odżywiania ilościowego na jakościowy. Warto także wspomnieć, że porady i sposób myślenia zawarty w książce zmotywuje ich do pozbycia się ich złych nawyków jedzeniowych a bez tego nie da się uniknąć efektu jo-jo.(...)

Maria K. (magister sztuki, grafik komputerowy)

Dlaczego wcześniej nie napisano tej książki! Mam o to żal do autora, ponieważ dziś mogłabym po prostu jeszcze lepiej wyglądać... Nigdy nie myślałam o zrzucaniu wagi w sposób, jaki wyczytałam w tej pozycji. To nie jest tak, że wystarczy sobie powiedzieć: będę mniej jeść i schudnę. Jak zrozumiałam podczas lektury, chodzi o system w którym bierze udział ciało i psychika jako jedność.
Właśnie skupienie się autora na kwestiach niby nie związanych z odchudzaniem, takich jak przebaczenie czy stres sprawia, że otrzymujesz brakujący puzzel do układanki zwanej odpowiednia waga ciała. Kobiety wiedzą o co chodzi. Po przeczytaniu tej książki jestem przekonana, że regulacja wagi ciała rozpoczyna się od odpowiednich myśli i przyjętej perspektywy życia. Właśnie rozpoczęłam ponowne jej przeglądanie, robiąc przy tym swoje notatki.
Serdecznie polecam wszystkim, którym zależy na naprawdę długim zdrowiu i świetnym wyglądzie.